Zap i Visa wydadzą kartę do płatności bitcoinów

Jack Mallers, twórca popularnego portfela Lightning Zap Wallet, ogłosił rozpoczęcie otwartej bety Strike’a. Dzięki niej użytkownicy będą mogli dokonywać płatności w bitcoin poprzez bezpośrednie przelewy bankowe.

„Wstąpiliśmy do programu Visa Fintech Fast Track“. Oznacza to przyspieszenie integracji z startupami typu blockchain i zapewnienie jego uczestnikom zasobów i wsparcia na każdym etapie“, powiedział Mallers w jednym z wywiadów.

Głównym zadaniem na ten rok w Zap jest uruchomienie karty Strike dla użytkowników aplikacji konsumenckiej oraz integracja z nią usługi szybkich płatności Visa Direct.

Trendy:
Badania: Bitcoin jest skorelowany z amerykańskim rynkiem akcji

W tym roku, Fold startup stał się członkiem programu Fast Track, który ogłosił wydanie karty debetowej Visa, aby otrzymać zwrot pieniędzy w bitcoins. Ponadto, istnieje karta debetowa wydana przez Coinbase, która pozwala płacić z kryptokurrency. Jaka opcja będzie oferowana posiadaczom kart Zap jest nieznana.

Mallers planuje konkurować z Jack Dorsey’s Square App i Coinbase po niższych kosztach.

W Strike’u użytkownicy będą mieli unikalną nazwę domeny, której będą mogli używać do wysyłania bitcoinsów po prostu skanując kod QR. Podobna usługa o nazwie Ethereum Name Service została stworzona w ekosystemie drugiej co do wielkości kryptokuranty.

Strike nie jest kryptokurwalutowym portfelem i zamienia bitcoins na dolary po stronie serwera, aby zasilić konto użytkownika. Pozwoli to na transfer Bitcoins do każdej osoby, która posiada kartę lub konto w amerykańskim banku, jak również na transfer zobowiązań podatkowych do konwersji na pośredników.

Trendy:
FCA zawiesza spółkę zależną Wirecard, która wydaje karty kryptograficzne
Publiczny identyfikator podany w Strike nie będzie powiązany z adresem portfela Bitcoin. Odpowiedzialność za zarządzanie nimi będzie spoczywać na starcie. Dzięki temu możliwe będzie np. wysłanie transferu do twórcy treści bez ujawniania sobie nawzajem danych osobowych.

Visa potwierdziła informacje o pracy z Zap, ale nie wyjaśniła.