Kto tak naprawdę kierował ostatnim rajdem Bitcoina?

Ostatni rajd Bitcoin był dobry, mimo że nie osiągnęliśmy 16 000 $ ani nie wyszliśmy poza to. Była to bardzo potrzebna pompa po długo oczekiwanym halvingu The News Spy i katastrofie Czarnego Czwartku w marcu. Ciekawym jednak wyniesieniem z rajdu, jeśli przyjrzeć się bliżej, była tożsamość tego, kto pomagał przy nim.

Co ważniejsze, kto prowadził ostatni rajd?

Czy to był handel detaliczny? Osoby o dużej wartości netto? Instytucje?

Należy tutaj zrozumieć, że Bitcoin jest w dużej mierze rynkiem detalicznym, a zatem handel detaliczny zawsze będzie siłą, którą należy uwzględnić. Jednak chociaż handel detaliczny odegrał swoją rolę, wydaje się, że wzrost ten był napędzany wysokim osoby posiadające majątek netto, z tym samym potwierdzonym przy użyciu danych z łańcucha.

Średnia wielkość transferu Bitcoin

Średni wolumen transferu Bitcoina mierzy dokładnie to, co mówi, średnią wartość przesyłaną w łańcuchu.

Ostatnio liczba ta rośnie, wskazując na coraz więcej uczestników. Ponieważ nie jest to tylko łączna wartość przekazywana w łańcuchu, wskaźnik ten daje wyobrażenie o rodzaju inwestorów – osoby o dużej sieci.

Wykres pokazuje, że aktywność tych użytkowników gwałtownie wzrosła podczas ostatniego wzrostu na rynku.

Załączony wykres przedstawia nowych inwestorów wchodzących na rynek. Dodanie tych informacji do powyższego pokazuje, że inwestorzy ci są zupełnie nowi, co oznacza, że ​​na rynek wchodzą nowe pieniądze.

Oba te wskaźniki informują, że niedawny wzrost nie był przypadkiem, ponieważ był wspierany przez wolumen i poparty prawdziwymi danymi z łańcucha.

Biorąc pod uwagę również malejące akcje Gold ETF i zwiększające się akcje ETF w skali szarości, wszystko wraca dookoła, zatoczką jako takie.

Co ciekawe, to samo zaobserwowano w niedawnym raporcie JP Morgana, który twierdził, że ludzie mogą opuszczać złote ETF dla Bitcoin.

„… Ten kontrast wzmacnia pomysł, że niektórzy inwestorzy, którzy wcześniej inwestowali w #gold ETF-y, takie jak biura rodzinne, mogą postrzegać #bitcoin jako alternatywę dla złota.”